wydminy.info Postep

Często na magazynie znajdziemy folię stretch

Obecnie rynek jest mocno rozbudowany. Nie sprzedajmy towarów już tylko na miejscu, ale także często wysyłamy je do klienta, który znajduje się kilkanaście, a nawet kilkaset kilometrów od nas. To oznacza, że produkty, które do niego przesyłamy muszą być odpowiednio zabezpieczone. Tak, aby nie uległy zniszczeniu podczas transportu, bo wówczas nie wypełnimy swojego zadania, a co się z tym wiąże, klient nie będzie zadowolony z produktu, który otrzymał i po prostu go odeśle.

Nic więc dziwnego, że bardzo dużą rolę przykłada się do odpowiedniego zapakowania takich towarów. Niewątpliwie pomaga w tym stosowanie folii stretch.

O tym pamiętajmy

Każdy transport towaru wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i nie ma tutaj znaczenia, czy wysyłamy pojedynczy produkt czy może całą ich paletę. Dlatego też, warto wiedzieć, że w przypadku palet świetnym zabezpieczeniem może okazać się folia stretch.

Wystarczy tylko, że kilka razy owiniemy nią dookoła naszą paletę, a już możemy być pewni, że nic z niej nie spadnie. Co więcej, te kilka warstw okazuje się być bardzo grubymi i mocnymi, ponieważ folia się ze sobą skleja. Dzięki temu nie tylko nie musimy się martwić, że kartony, które znajdują się na palecie spadną, bo nic takiego nie będzie miało miejsca. Ale też rozerwanie folii, aby niepostrzeżenie zdjąć coś z palety, będzie niemożliwe, a więc nie musimy się obawiać, że podczas transportu dojdzie do kradzieży.

Taka folia to świetne zabezpieczenie, a poza tym, nie trzeba wiele, aby móc ją nałożyć.

Ręcznie czy maszynowo?

Jeżeli tylko sporadycznie zdarza nam się wysyłać palety, bo raczej klienci zamawiają u nas pojedyncze sztuki, to wystarczy, że taką folią stretch będziemy ręcznie zawijali nasze palety. To nie jest skomplikowane, ani czasochłonne, więc te sporadyczne przypadki nie powinny stać się dla nas problemem. Jeśli jednak takie palety pakowane są co chwilę, to powinniśmy pomyśleć o specjalnej maszynie.

Wówczas ustawiamy w odpowiednim miejscu paletę, zaczepiamy o nią folię stretch, a następnie uruchamiamy maszynę. Ona obracając paletą i unosząc oraz opuszczając folię, będzie wykonywała za nas całą pracę. Sam proces trwa tylko kilka sekund, a to oznacza, że znacznie możemy przyspieszyć proces owijania palety, aby móc w ciągu dnia wykonać nie kilkanaście, ale nawet kilkaset takich działań. Warto zobaczyć jak sprawdza się folia stretch, kiedy warto z niej korzystać i jaki sposób pakowania nią, okaże się dla nas najlepszy.