wydminy.info Postep

Najlepszy samochód sportowy

Biją rekordy prędkości, kuszą opływową, zwinną sylwetką i są przedmiotem pożądania. Samochody sportowe, nie tylko te znane z torów wyścigowych, ale przede wszystkim te z naszych ulic, zdecydowanie wyróżniają się spośród innych maszyn.

Nadwozie typu coupé sprawia, że z tyłu samochodu jest niewiele miejsca, dlatego w tego typu autach najbardziej komfortowo będą czuli się kierowca i pasażer siedzący z przodu. Funkcjonalność w samochodach sportowych schodzi jednak na dalszy plan: dużo większe znaczenie mają ich wygląd i moc.

Do klasyki kategorii sportowych maszyn należą samochody włoskie: Ferrari czy Lamborghini. Ważenie, jakie wywołują jest niestety wprost proporcjonalne do ich ceny.

To jedne z droższych modeli aut. Wbrew pozorom jednak sportowe auta nie muszą być bardzo kosztowne – a przynajmniej nie wszystkie.

Samochody japońskie takie jak Honda Prelude czy Toyota Celicanie zachwycają może możliwościami jeśli chodzi o prędkość, ale to dobrze prezentujące się sportowe auta, za które nie trzeba zapłacić majątku.