wydminy.info Postep

Marka auta a muzyka

Niemal każdy jej słucha i pewnie prawie każdy śpiewa – chociaż oczywiście nie wszyscy się do tego przyznają. Muzyka w samochodzie dla wielu jest niezbędna – zwłaszcza przy dłuższych podróżach. Popularne serwisy streamingowe oferują gotowe plejlisty na konkretne trasy.

Inne dźwięki zaproponują na codzienną drogę do pracy, jeszcze inne na upragnione wakacje za granicą. A czy typ muzyki, której się w nim słucha, zależy od samochodu? Czy np. pasażerowie siedzący w samochodach włoskich nucą co innego nić ci w samochodach japońskich? Zastanówmy się.

Z pewnością samochody włoskie kojarzą się nam bardziej rozrywkowo niż samochody japońskie. Możemy więc domniemywać, że w tych pierwszych rozbrzmiewać będą nuty żywsze, weselsze, kojarzone bardziej z imprezą, może alternatywne, wypadające nieco z głównego nurtu. W tych drugich natomiast spokojniejsze i bardziej stonowane.

Chyba, że odtwarzacz mp3 się rozładuje i pasażerowie zostaną na łasce tego, co serwuje im popularne radio. Zwłaszcza, jeśli daleko za miastem odbierać będzie tylko jedna stacja.