wydminy.info Postep

Korzyści z właściwego recyclingu

www.garwoszlaki.pl

Gdy Twoje auto już się do niczego nie nadaje, możesz się go pozbyć na wiele sposobów. Niektórzy właściciele aut po prostu zostawiają samochody w miejscach, w których nie wolno składować odpadów. Są to pola, lasy, parkingi czy obrzeża miast. Inni sprzedają samochody na części do warsztatów, które zajmują się recyklingiem.

W konsekwencji część pozostałości po samochodzie i tak trafia w końcu na zwykły śmietnik lub wprost na łono przyrody – degradowane podobnymi wyczynami nieodpowiedzialnych ludzi. Zamiast tego o wiele lepiej oddać auto do firmy profesjonalnie zajmującej się utylizacją samochodów. Dlaczego jest to najlepszy wybór? Pierwszej odpowiedzi już właściwie udzieliliśmy. Firma oferująca recykling samochodów na pewno nie zanieczyści środowiska.

Oddając auto we właściwe ręce po prostu dbasz o przyrodę. Może jednak zamiast czystości powietrza i stanu zdrowia zajęcy bardziej interesuje Cię stan własnego portfela? Wówczas również warto, byś zainteresował się recyklingiem aut. Nie każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę z tego, że za oddany samochód można dostać pieniądze – i to całkiem przyzwoitą sumę. Auto nie musi być nawet kompletne.

Pieniądze dostaniesz także za wraki, które ledwo przypominają środek transportu. To nie jedyny finansowy plus oddania auta do utylizacji. Druga ważna zaleta to dokument potwierdzający oddanie auto do demontażu. Takie „papierek” pozwoli Ci na wyrejestrowaniu samochodu.

Jeśli do tego nie posiadasz innych aut, możesz przestać płacić składkę OC.