wydminy.info Postep

Jaki pojazd można zutylizować?

Firmy zajmujące się utylizacją aut najczęściej rozkładają samochody, ale nie jest to jedyny środek transportu, który można do takiego usługodawcy oddać. Z technicznego punktu widzenia nie ma dużej różnicy pomiędzy samochodem, a autobusem czy motocyklem. Wszystkie te pojazdy można zutylizować przy użyciu podobnych technik i narzędzi. Innymi słowy, niezależnie od tego jaki masz pojazd, możesz się go pozbyć przy pomocy firmy zajmującej się utylizacją pojazdów. W dodatku w większości wypadków odbiorca pojazdu przetransportuje obiekt na własny koszt. Możesz zgłosić zarówno auto osobowe, dostawcze, jak i wspomniane autobus i motocykl. Za każdym razem procedura będzie wygląda podobnie.

To samo dotyczy stopnia w jakim zniszczony jest pojazd. Jeśli auto po prostu się zestarzało, możesz je oddać. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zgłosić też pojazd, który uległ wypadkowi. Pracownicy firmy i tak „wyciągną” z pojazdu wszystkie części, które można powtórnie wykorzystać. Niejednokrotnie udaje się odzyskać blisko 90% elementów samochodu. Oczywiście mowa nie tylko o całych podzespołach, ale również o samych materiałach, które można następnie przetopić i stworzyć nowe produkty. Jedynym wymogiem, który musisz spełnić, by oddać pojazd do utylizacji jest posiadanie odpowiedniej dokumentacji, a także dokumentów potwierdzających Twoją tożsamość.

Pamiętaj, ze w przypadku współwłaścicielstwa konieczna jest zgoda innych właścicieli na to, by auto mogło być poddane recyklingowi.